TOP 10 -- Z blaskiem na głowie

TOP 10 -- Z blaskiem na głowie
Piękne, lśniące włosy, sprężyste, puszyste i pełne życia to ozdoba każdej głowy i marzenie kobiet. Mogą takie być, gdy są dobrze odżywione i zregenerowane. Ale wystarczy spojrzeć na sklepową półkę z odżywkami, żeby dostać zawrotu głowy. Tylko jedna marka oferuje kilkanaście różnych rodzajów odżywek. Nasz ranking Top 10 pokazuje, że największy udział wartościowy w rynku mają trzy z nich: Pantene Pro-V, Gliss Kur i Elsève.

Uzyskanie zadbanych, lśniących włosów wymagało do niedawna stosowania wielu zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Trzeba było na to poświęcić dużo czasu i pracy. Teraz producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych odżywek do włosów, spełniających szereg funkcji i coraz wygodniejszych w użyciu. Odżywki już nie tylko regenerują i odżywiają, ale mają też za zadanie poprawić blask włosów po koloryzacji, prostować włosy bądź przeciwnie – spowodować ich falowanie.
Na półce znajdziemy odżywki do włosów suchych, przetłuszczających się, farbowanych, rzadkich, zniszczonych, bez spłukiwania, z atomizerami, z proteinami jedwabiu, ceramidami itp. Pierwsze miejsce pod względem udziałów wartościowych wśród odżywek zajmuje marka Pantene Pro-V firmy Procter & Gamble. Udział wartościowy w rynku odżywek tej marki wynosi 16 proc. Tuż za nią jest marka Gliss Kur firmy Henkel-Schwarzkopf – zajmuje zaledwie 1 proc. rynku mniej – 15 proc. Trzecią pozycję zajęła marka Elsève firmy L’Oréal z 12-proc. udziałem w rynku. Udział pozostałych marek wyraża się wskaźnikami jednocyfrowymi. W ofercie marki Pantene Pro-V Piękne, lśniące włosy, sprężyste, puszyste i pełne życia to ozdoba każdej głowy i marzenie kobiet. Mogą takie być, gdy są dobrze odżywione i zregenerowane. Ale wystarczy spojrzeć na sklepową półkę z odżywkami, żeby dostać zawrotu głowy. Tylko jedna marka oferuje kilkanaście różnych rodzajów odżywek. Nasz ranking Top 10 pokazuje, że największy udział wartościowy w rynku mają trzy z nich: Pantene Pro-V, Gliss Kur i Elsève.
Firma oferuje też odżywki do włosów blond, brązowych czy farbowanych na różne odcienie czerwieni. – Odżywki Pantene Pro-V powodują, że włosy są miękkie i lśnią naturalnym połyskiem, poprawiają wygląd zniszczonych i wysuszonych włosów – podaje producent. – Misją marki Pantene Pro-V jest pokazanie, że każda kobieta jest inna i niepowtarzalna. Pantene Pro-V zna i rozumie różne potrzeby kobiet, dlatego teraz każda z nas może stosować pielęgnację włosów indywidualnie dostosowaną do własnych potrzeb i czuć się wyjątkowo każdego dnia! – pisze producent na swojej stronie internetowej. Marka Gliss-Kur, druga w kolejności
pod względem udziałów wartościowych, ma bardzo szeroką gamę odżywek, dostosowanych do konkretnych potrzeb i poszczególnych typów włosów: do włosów blond, brązowych, zmęczonych i zniszczonych, do matowych i trudnych do ułożenia, do włosów farbowanych i po trwałej ondulacji. Odżywki zawierają filtry UV oraz witaminy, nawilżający włosy pantenol (prowitaminę B5) i modyfikowane proteiny pszenicy. Są też intensyne odżywki bez spłukiwania, łatwe w użyciu dzięki atomizerom, regenerujące, ekspresowe, zmniejszające łamliwość włosów.
Marka poleca odżywki do włosów farbowanych, które wygładzą powierzchnię włosów, nadadzą im połysk i sprężystość oraz chronią kolor. L’Oréal Elsève również proponuje odżywki do włosów farbowanych, zniszczonych i suchych oraz ekskluzywne z proteinami perły czy jedwabiu. Producent zapewnia, że po użyciu odżywek Elsève włosy będą odżywione i wygładzone oraz błyszczące i miłe w dotyku. Marka oferuje m.in. odżywki w kremie z ceramidami, które odbudowują strukturę. Odżywki do włosów należy dobierać z głową. To, co pomoże jednym włosom, innym może wręcz zaszkodzić. Na szczęście dla konsumentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nasz ranking podpowiada, które marki cieszą się uznaniem klientów, a to cenna informacja… .