Co to jest masaż Kobido?

Azjatycki sposób dbania o urodę opiera się na holistycznym podejściu do istoty piękna. Ma więc ścisły związek z równowagą fizyczną, duchową i psychiczną. Wiele mówi się o wieloetapowej azjatyckiej pielęgnacji, jednak nie miała by ona takiego działania bez pomocy szczególnego rytuału – masażu twarzy. Japoński lifting przynosi efekty, których nie sposób wypracować samymi kosmetykami, a które są pożądane przez kobiety na całym świecie.

Nie od dziś wiadomo, że mieszkanki azjatyckich krajów wyróżniają się nieskazitelną cerą, wolną od niedoskonałości, gładką, czasem – wydawałoby się – nieadekwatną do wieku. Jak się okazuje, to nie tylko kwestia diety bogatej w naturalny kolagen, czy kosmetyków. Także japońskie techniki masażu znane są ze swoich cudownych właściwości. Warto wiedzieć, na czym polega japoński lifting twarzy, co go wyróżnia spośród innych metod i jakie przynosi efekty. Zapraszamy do nas także na depilację laserową.

Na czym polega azjatycki masaż twarzy?

Japoński lifting twarzy – w odróżnieniu od klasycznych technik masażu – sięga do głębszych warstw skóry, oddziałując na określone punkty podskórne na podobieństwo akupunktury i akupresury. Dzięki temu japoński masaż twarzy ma wpływ nie tylko na skórę, ale pobudza również mięśnie, a nawet poprawia pracę narządów wewnętrznych.

Co to jest japoński lifting twarzy?

Japońskie techniki masażu opierają się zarówno na niwelowaniu, jak i zapobieganiu wpływom szkodliwych czynników zewnętrznych. Japoński lifting twarzy to technika masażu polegająca na odpowiednim dobieraniu sił tarcia i nacisku, które oddziałują relaksująco, oczyszczająco i równoważąco. Ma wpływ na poprawę ogólnego stanu zdrowia, czego efektem jest także przywrócenie naturalnego blasku i piękna skórze. Działa odprężająco i relaksująco zarówno na ciało, jak i umysł. Pozwala pozbyć się napięć i przywraca energię zmęczonej skórze i mięśniom twarzy, dzięki czemu są one zregenerowane i silniejsze. Działanie japońskiego liftingu twarzy można nazwać upiększającym, ale jego rola jest znacznie większa – wpływa również pozytywnie na samopoczucie i kondycję organizmu, co również jest wartością dodaną do poczucia piękna.

Jakie są metody japońskiego masażu twarzy?

Do jednych z najpopularniejszych metod japońskiego masażu twarzy należy masaż Kobido, o działaniu silnie liftingującym, odmładzającym i relaksującym. Cenione są również masaż Shiatsu oraz Asahi. Wszystkie opierają się na tym samym działaniu – głębokiej stymulacji, angażowaniu punktów akupresurowych, wprowadzenia w stan głębokiej relaksacji przy jednoczesnym pobudzaniu mięśni i tkanek. Wybór poszczególnej metody jest zależny od wieku, kondycji skóry oraz indywidualnego zapotrzebowania.

Jak wygląda japoński lifting twarzy?

W japońskim masażu twarzy wykorzystuje się różne techniki ucisku, mocnego pocierania, uderzeń oraz ugniatania tak, by zaangażować i pobudzić jak najwięcej mięśni i tkanek głębokich. Odpowiednie ruchy mają wpływ na poprawę ukrwienia, silne ujędrnienie oraz zmniejszenie widoczności opuchnięć poprzez stymulację układu limfatycznego. Zapobiega rozluźnianiu tkanek łącznych, dzięki czemu skóra jest odporna na działanie grawitacji.

Liftingujący japoński masaż twarzy jest metodą całkowicie naturalną i nieinwazyjną, a regularnie przeprowadzany ma działanie silnie odmładzające i ujędrniające – wpływa nie tylko na kondycję skóry, ale pozwala zachować także naturalny owal twarzy. Ma również działanie zapobiegawcze – skutecznie zmniejsza podatność skóry na oznaki starzenia. Co najważniejsze – efekty japońskiego liftingu twarzy są trwałe i utrzymują się przez długi czas. Stosowany regularnie, jest doskonałą naturalną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.

Jakie efekty przynosi japoński lifting twarzy?

Skuteczność japońskiego masażu twarzy jest zauważalna już po jednym zabiegu, ale dla najbardziej zadowalających rezultatów warto zadbać o regularność. Czego można oczekiwać?

  • Odzyskanie naturalnego blasku i młodzieńczego wyglądu
  • Zmniejszenie oznak starzenia skóry, zapobieganie powstawaniu nowych
  • Poprawa wnikania składników odżywczych z kosmetyków i zwiększenie ich skuteczności
  • Przyspieszenie metabolizmu komórkowego – poprawa samoregeneracji
  • Zmniejszenie napięcia twarzy i szyi, rozluźnienie mięśni twarzy, zapobieganie powstawaniu zmarszczek
  • Poprawa krążenia i przepływu limfy – zniwelowanie opuchnięć i zapobieganie powstawaniu nowych, poprawa zdrowego kolorytu skóry
  • Oczyszczenie i usunięcie toksyn z organizmu

Czy warto wykonywać japoński masaż twarzy?

Zdecydowanie tak, nie tylko dla liftingujących efektów masażu, ale także dla poprawy samopoczucia, polepszenia kondycji organizmu i przywrócenia sobie odpowiedniej, dobrej energii.

Promowany: